a new chapter

Herkesi memnun ederek kendini gerçekleştiremezsin

Posted on Haziran 10, 2015

Temel ihtiyaçlarını ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilen insan hayatta kendini gerçekleştirebilmenin yöntemlerini arar. Kendini gerçekleştirmek dediğimizde; ben bunu, olabileceğimiz en iyi halimize ulaşmaya çalışmak ve olabildiğince çok insanın hayatına pozitif bir şekilde dokunabilmek olarak anlıyorum.

Diğer yandan; eğer amacımız bu ise bunu herkesi memnun ederek başaramayız. Yıllar önce finans kariyerimi bıraktığımda harika bir iş yaptığımı düşünenler ile çıldırdığımı düşünenler eşit sayıdaydı.

Kendini gerçekleştirmek dediğimiz şey bazen kurulu düzenin dışına çıkabilmeyi gerektirir, herkesi memnun etmek gibi bir hedefiniz varsa kurulu düzenin dışına çıkabilmeniz çok zordur, risk alamazsınız.

Kendini gerçekleştirmek diğer insanların bizle ilgili alışmış oldukları kalıpların dışına çıkmamızı da gerektirebilir. “Beklenmedik” düşünce, söz ve eylemleriniz olacaktır, olmalıdır.

“Hayatta en büyük başarı istediğiniz gibi bir hayatı yaşayabilmektir”, bu da ancak kendini gerçekleştirmekle mümkündür, ezberin dışına çıkmak gerekir.

Daha mutlu olmak istiyorsanız, uzun süreli ve sürdürülebilir bir mutluluğun peşindeyseniz bugün hemen bir karar alın ve herkesi memnun edemeyeceğinizi kabul ederek, yaşamak istediğiniz hayatın peşinden gitmeye başlayın.

Mert Çuhadaroğlu